Jdi na obsah Jdi na menu
 

Putovní pohár odjel zpět do Rynárce

18. 6. 2007

Obrazek     Starosta města Leopold Bambula, pod jehož záštitou se závody konaly, popřál na začátku soutěže všem zůčastněným družstvům mnoho sportovních úspěchů. Zahájil tím třetí ročník, znovu obnovené tradice hasičských závodů na půdě města.
     Před zahájením samotných závodů běželi mladí hasiči z Vokova, kteří dosáhli času 42,03s a díky tomu, že byli jediní v kategorii, odvezli si pohár největší.
     Druhou kategorií byly ženy. Na pelhřimovské závody se přijely prezentovat dvě družstva a to z Rynárce a z Nového Rychnova. V této kategorii se kvality obou celků potvrdily a ukázalo se, kdo je lepší. Rynárecké ženy s časem 35,37 hravě porazily své kolegyně z Nového Rychnova, ty dosáhly času 56,34s.
     Třetí a hlavní, byla mužská kategorie. V této kategorii se utkalo o putovní pohár starosty města Pelhřimova sedm družstev. Na posledním místě, tedy sedmém se umístili muži z Pelhřimova a diplom za šesté putoval do Janovic. 
     Zajíčkov předloni dostal takzvané enko a letos se jim dařilo o pozání lépe. Jejich čas 32,87s jim stačil na páté místo, ovšem jsou odhodlaní, že příští rok to bude místo druhé. Mezi čtvrtým až druhým místem bylo těsno.
     Bramborový post si uhájil domácí Pelhřimov, požární útok s časem 30,50 jim zajistil čtvrté místo. Družstvo dobrovolných hasičů z Kletečné, kteří na pohár přijeli poprvé, své hadice dokázali naplnit vodou a sestříknout terče v čase 30,44s. Zajistili si tím místo třetí.
     Velitel sboru Jaroslav Skok přivezl do Pelhřimova své Dubovické hasiče, již po třetí. Rok 2006 se jim vydařil a tak si odvezli vavříny za třetí místo, letos jim podle velitele, stačil post druhý. Pokus zvládli dobře, dosáhli času 29,78s. 
     Letošní vítězové a zároveň držitelé Putovního poháru, družstvo Rynáreckých mužů bylo spokojené. Hasiči dokázali pospojovat celé vedení od mašiny přes rozdělovák, až k terčům a poté zamířit s proudem vody na terče za 23,85s. Uhájili si tím loňské prvenství a Putovní pohár v klidu odvezli domů, do Rynárce.
     Starosta města Leopold Bambula předal na závěr soutěže poháry vítězům. Soutěž se dle organizátorů vydařila.
                                                                        Vilém Doležal

 

Náhledy fotografií ze složky Pohár starosty